soru sorasın ki cevap bulasın

Kayıt Ol! Kayıt olduğunuzda sorduğunuz soruları takip edebilir
ve bilge üye olma şansını elde edebilirsiniz

Tüm Sorular (Alfanumerik Liste)

Soru:

Okulda nasıl başarılı olunur?(5. sınıf)

Soruyu soran: Misafir | Tarih: 2007-02-25 | Okunma sayısı: 5229

Soruya verilen cevaplar:

Sponsor bağlantı: Dünyada kaç farklı dil vardır?
user avatar

çalışarak :s başka alternatif var mı? dersleri dinleyerek ve konularla ilgili soru çözerek... bu işin sınıfı yok ki!

user avatar

Notlarını sağlam tutacaksın,hocanı dinleyeceksin,eve gidince çalışacaksın ama disiplinli bir şekilde.Televizyonu mümkün olduğunca izlemeyeceksin zaten çoğu saçma konulara sahip programlar var tv de.rnDahası hayatın bir zindan olacak ama sen bu zindanı mutlaka bir saraya çevirmelisin.rnAllah hepimize kolaylık versin.

user avatar

5.sınıftasın demek o zaman yazacaklarıma iyi bak ; evvela okuldan geldikten sonra o günkü dersini gözden geçireceksin,tv seyretmeyecek ve akşam 9 gibi sütünü içip yatacaksın.

user avatar

hahahahhahaaaa :)

user avatar

Ders çalışmak istek gerektirir. ilk önce bi program hazırlıyacaksın.o programa disiplinli bir şekilde uyacaksın.benden sana tavsiye bol bol test çözeceksin. Zaten bu programa biraz uyarsan alışırsın ve istesende vazgeçemezsin bu programdan. Ama televizyon izlemek yok. Yarım saat izlesen okulun 1.si olursun.

user avatar

Derslerini çalış dersi dinle tekrar et test çöz okula gitmeden önce işleyeceğin konuyu çalış ödevlerini de yap ama . Sen bunları yap hiç değilse öğretmenlerin gözüne girersin.

user avatar

Derslerde dikati topla ve öğretmeni dinle.Evde ogün yaptıklarını tekrar et ,test çöz ve internetten uzak dur.Bilgi yoğunluğuna insan beyni açıktır . çalış ve başar bu senin elinde .Sana senden başka kimse yardım edemez .Derslerini sevdiğin kadar sevilirsin küçük DOSTUM

user avatar

Bence başarılı olmak için o gün okulda işlediğin konuyu tekrar etmelisin,kesinlikle tv izlememelisin ama hafta sonları hariç oda çok az :-),testler çözmelisin,farklı farklı kaynak kitapları alıp onları çözmelisin,dersi çok iyi dinlemelisin,anlamadığın bir yer varsa onu kesinliklere bilen birisine sormalısın aman boşve kim uğraşır bununla demememlisin bunları yaptıktan sonra başarılı olursun herhalde :-)

user avatar

Derslerinde takıldığın bir şey varsa hiç çekinmeden öğretmenine sor. EN ÖNEMLİSİ ÇOK KİTAP OKUMALISIN.

user avatar

Sınıfta birilerine kağıt atacaksın , hocayla dalga geçeceksin , derste deftere hocanın resmini çizeceksin , eve gittiğinde PC nin başına geçeceksin , TV nin kumandası her zaman cebinde olacak , akşam 1 de yatacaksın , BU DEDİKLERİMİ YAPARSAN BİTECEKSİN :D

user avatar

dersi derste değil evde anlayacaksın, dizi izlemeyeceksin, çakallığa özenmeyeceksin, efendi olacaksın. ben şimdi cumaya gidiyorum, süpermeni de alıp yarın akşam bana geleceksin. sen örümcek adamın yadigarısın bana. şimdi dağılın ulan:D (çocuğun kafa bulaşık teli olmadıysa ne olayım)

Bu soruyu cevaplayın

Yeni bir soru sorun