soru sorasın ki cevap bulasın

Kayıt Ol! Kayıt olduğunuzda sorduğunuz soruları takip edebilir
ve bilge üye olma şansını elde edebilirsiniz

Tüm Sorular (Alfanumerik Liste)

Soru:

Swarovski nedir? Degerli taslardan yapilan takilar mi? Yoksa gercek pirlantadan yapilan takilar mi? Gercek pirlantaysa neden ucuz eger degilse neden bu kadar pahali? Ozelligi nedir?

Soruyu soran: Misafir | Tarih: 2008-06-30 | Okunma sayısı: 27724

Soruya verilen cevaplar:

Sponsor bağlantı: Dünyada kaç solak vardır?
user avatar

Swarovski'nin ürettiği taşlar gerçek pırlanta değildir. Ancak Swarovski, lüks ürünler üreten bir marka olarak tanınmış, mağazalarını lüks yerlere açmış, pahalı bir marka olmuştur.

Swarovski firması 19. yüz yıl sonlarına doğru Daniel Swarovski tarafından kurulmuştur. Daniel küçük bir çocukken cam ve kristal üretmekte olan bir fabrikada çalışmıştır. Elektrik fuarını gezdikten sonra aklına harika bir icat gelmiştir. Bir kristal kesme makinesi. Dokuz yıl içinde kendisi bu makinenin patentini elde etmeyi başarmıştır. Böylelikle Swarovski firması doğmuştur.

Şirket 1989 yılında İtalyan tasarımcılar ile çok sayıda yaratıcı tasarımları sunabilmiştir. Bunların arasında aksesuarlar, el çantaları, mücevherler ve kemerler bulunmaktadır. 1913 yılında Swarovski kusursuz kristal kesebilen makineyi piyasaya sürmüştür. İlk Swarovski ürünlerinde kullanılmış olan çiçek logosu daha sonra yerine kuğu logosuna bırakmıştır. İlk kurulduğu günden itibaren firma sürekli genişlemiş ve büyümüştür. Kristal bileme makinesi, Trolit adlı kıyafet makinesi, Signity adı altında dekoratif taşlar, Swareflex adı altında yansıtıcı camlar, Crystal Fabric adı altında kristaller, Crystal Time adı altında harika saatler üretilmiştir. Swarovski kristal boncukları çantaları ve kıyafetleri süslemektedir. Buna ek olarak firmanın banyo ve aksesuarları da mevcuttur. (kaynak: en.wikipedia.org)

Bu soruyu cevaplayın

Yeni bir soru sorun