soru sorasın ki cevap bulasın

Kayıt Ol! Kayıt olduğunuzda sorduğunuz soruları takip edebilir
ve bilge üye olma şansını elde edebilirsiniz

Tüm Sorular (Alfanumerik Liste)

Soru:

ilk insanlar nasıl haberleşiyorlardı

Soruyu soran: Pelin | Tarih: 2007-02-19 | Okunma sayısı: 14038

Soruya verilen cevaplar:

Sponsor bağlantı: Limon mu yoksa çilek mi daha şekerlidir?
user avatar

Ses çıkararak haberleşiyorlardı.Elbetteki günümüz dilleri kadar gelişmiş bir dillerini olması beklenemez ama onlarda seslerle haberleşiyorlardı.Aynı zamanda ateş ve benzeri şeylerlede haberleşirlerdi.İşaret dilini çok kullanırlardı.İlk insan da olsalar insan insandır yani sosyal yaratıklardı bu yüzden işaret dilini kullanmış olmaları muhtemel...

user avatar

duman ve kuşların ayağına sıkıştırıp gönderdikleri mektuplarla..

user avatar

İlk insanlar ateşle haberleşiyorlardı..

user avatar

İnsanın kafasından geçenleri diğer insanlarla paylaşma isteği günümüz haberciliğinin temelini oluşturmuştur. rnİnsanların birbirleri ile kurdukları iletişimde kullanılan araçlar arasında ilk sırayı işaretler almaktadır. Karşısındaki kişilerle vücudunu ya da doğal simgeleri kullanarak iletişim kuran insan, sonraları kendi sesini kullanarak haberleşmeyi keşfetmiştir. İlk insanların, kendini ifade etmek için kullandıkları bir başka yol ise resim çizmektir. Mağara duvarlarına, taş zeminler üzerine resim yapan insanın temel düşüncesi, kendisinden sonra gelenlere bir tür mesaj bırakmaktır.

user avatar

İlk insanlar dumanla davula posta güvercinleriyle şişenin içine kağıt koyup şişeyi denizden yollayarak jest ve mimiiklerle, posta sürücüleriyle haberleşiyorlardı. ancak daha sonra teknoloji gelişti. alexander grahambeel ilk kablolu telefonu icat etti. sonra telsiz telefon icat edildi.

Bu soruyu cevaplayın

Yeni bir soru sorun