soru sorasın ki cevap bulasın

Kayıt Ol! Kayıt olduğunuzda sorduğunuz soruları takip edebilir
ve bilge üye olma şansını elde edebilirsiniz

Tüm Sorular (Alfanumerik Liste)

Soru:

Elli Kokkinou kimdir?

Soruyu soran: Misafir | Tarih: 2007-05-11 | Okunma sayısı: 4315

Soruya verilen cevaplar:

Sponsor bağlantı: Dünyada kaç farklı dil vardır?
user avatar

In Red albümündeki MASAI şarkısı ile büyük çıkış yapan Yunanlı şarkıcı.

Müzik korolarında şarkı söylemeye başlayan Kokkinou, aynı zamanda 5 yıl boyunca klasik ve bass gitar dersleri aldı. Müzik çalşmalarının yanında grafik, mimarlık ve sanat tarihi üzerine yüksek eğitimi tamamlarken başka bir yeteneğini daha keşfetti. Atletizm ile 6 yıl boyunca birçok altın madalya ve kupalar alırken Yunanistan Şampiyonasında bronz madalya kazandı.
1990’da ilk defa profesyonel olarak şarkı söylemeye başlayan Kokkinou, ardından Anna Vissi, Antonios Vardis, Tolis Voskopoulos, Terzis, Glykeria gibi büyük isimlerle müzik çalşmalarına devam etti.

Kokkinou vokal çalşmalarına bir süre ara verip Los Angeles’e gitmeye karar verdi ve “Musicians Institute of Technology” de 2 yıl (1992 – 1994) müzik teorisi, vokal ve piyano eğitimi aldı. Carl Schroeder (Sarah Vaughan'ın piyanisti) ve Scot Heson gibi önemli isimlerinden dersler alan Kokkinou 1994’te şeref derecesi ile mezun olup Yunanistan’a geri döndü.

1996 yılında kaset anlaşmasını imzaladı ve ilk 45’liği “Somedays” ile cok iyi bir ıkş yakaladı. ‘Dangerous Games’ ve ‘Man’s Perfume isimli iki başarılı albüme imza attıktan sonra , Yunanistanın aranılan en özel seslerinden biri oldu.

Bu soruyu cevaplayın

Yeni bir soru sorun