soru sorasın ki cevap bulasın

Kayıt Ol! Kayıt olduğunuzda sorduğunuz soruları takip edebilir
ve bilge üye olma şansını elde edebilirsiniz

Tüm Sorular (Alfanumerik Liste)

Soru:

Neden soru soran kişilerin IP adresi alınıyor?

Soruyu soran: Nil | Tarih: 2007-06-10 | Okunma sayısı: 2600

Soruya verilen cevaplar:

Sponsor bağlantı: Tavuklar uçabilir mi?
user avatar

Önceden böyle bir uygulamamız yoktu ama son zamanlarda bunun gerekliliğini hissettik.

Bazı kendini bilmez kişiler "Hakaret", "Küfür", "Ahlaksızlık", "Yasalara aykırılık", vs gibi içeriği olan iletileri soru iletme formu aracılığı ile bize iletmekte ısrarlı davranınca biz de bari bu kişilerin IP adreslerini alalım gerekli durumlarda suç duyurusunda bulunduğumuzda kişilere adli makamlarca kolayca ulaşılabilmesini sağlayalım istedik..

Evet maalesef o kadar seviyesiz insanlar varki, gönderdikleri iletileri buraya yazarsak emin olun okumaya tahammül bile edemezsiniz. Biz ücretsiz bir hizmet sağlayalım, Internet'in gelişimine bizim de katkımız olsun diye yola çıktık. Fakat bunu anlamayan bazı şahıslar böyle bir site açtığımıza pişman etme noktasına getirdiler. Bilgelere ve siteye yönelik küfürlü iletiler devam edince IP adreslerini kayıt etme kararı aldık.

Kullanıcıların IP adreslerini 3. şahıslar ile kesinlikle paylaşmayacağız. Ancak yukarıda saydığımız "Hakaret", "Küfür", "Ahlaksızlık", "Yasalara aykırılık" vs. gibi durumlarda bu kişilerin IP adresleri ilgili makamlara iletilecektir.

Bu soruyu cevaplayın

Yeni bir soru sorun