soru sorasın ki cevap bulasın

Kayıt Ol! Kayıt olduğunuzda sorduğunuz soruları takip edebilir
ve bilge üye olma şansını elde edebilirsiniz

Tüm Sorular (Alfanumerik Liste)

Soru:

Uzay mühendisliği okumak istiyorum herkes karşı çıkıyor...Yurtdışında iş bulamaz mıyım? Sizin çocuğunuz bu bölümü okumak istese napardınız? Uzayı ve kuantumu seviyorum ve öğreniyorum 3,5 yıldır kimse anlamıyor.. Ne yapayım?

Soruyu soran: Kuantum | Tarih: 2007-02-23 | Okunma sayısı: 4008

Soruya verilen cevaplar:

Sponsor bağlantı: Limon mu yoksa çilek mi daha şekerlidir?
user avatar

Karşı çıkanların hepsi haklı.Çünkü sen Türkiye' de yaşıyorsun bir kere Türkiye' de iş bulmayı unut! İmkansız!rnrnYurtdışına gidecem diyorsun ama sana söyleyim oradakilerde oradan buradan birileri gelsede, zaten çok sınırlı olan bu iş dalına iş versek demiyorlar.Bir kere onu bunu bırak böyle uç bir meslekte yurtdışında bir yer sahibi olmak istiyorsan, yurtdışında eğitim görmüş olman, ya da ODTÜ' yü birincilikle bitirmen gerekir (lafın gelişi ODTÜ demiyorum) kendine güveniyorsan tabiki devam et. Ama bir de şöyle düşün sen uzayı seviyorsun, kuantumu seviyorsun; ben uzayı seviyorum, kuantumu seviyorum; ve daha o kadar çok kişi seviyor ki aklın hayalin şaşar bu yüzden bunları sadece sevmek değil alanında birinci olmak gerek. Diyorum sana yurtdışında böyle uç bir dalda meslek edinmek istiyorsan, yurtdışında okuman da fayda var. Ama burdakileri de kapmıyor değiller hani. Her yıl bir sürü beyin göçü oluyor...

user avatar

Hayat senin karar senin!Sakın ola da başkalarının dediklerini uygulama,pişman olduğunda onlara bağırıp çağırma!Onların dediklerini düşün sonra kendi içinden gelenleri düşün sonra da karar ver ben ne yapayım diye...Sen bu ülkeye bakarsan her yer işsizlikle dolu diyorlar ama kimler işsiz bir bak bakalım!Acaba işsiz olanların profilleri nasıl bir şey?Allah sana kolaylık versin arkadaşım.

Bu soruyu cevaplayın

Yeni bir soru sorun